KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12444011
nr 1244 4011
Agnes Börjesson
(1829-1900), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Tillskrivna, intyg a tergo Gustaf Jaensson, en monogramsignerad, Motiv från Venedig. Olja på pannå, 22x13 ca
Agnes Börjesson, svensk bildkonstnär född 1829, död 1900.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
6.800 kr
måndag 25 mars 2019
kl 20:55:50
4.600 kr
5.600 kr
5.000 kr
5.200 kr (Budbetjänt)
6.200 kr
6.400 kr (Budbetjänt)
6.600 kr
- Klassiska
25 mar
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Agnes Börjesson
Läs mer om Agnes Börjesson